top of page

Vzděláváme rodiny a přátele lidí s duševním onemocněním

Naše organizace se pravidelně každý rok snaží pořádat pro rodinné příslušníky a další blízké osoby lidí s duševním onemocněním tematická setkávání, která se věnují základním informacím o duševní nemoci (pozitivní/negativní symptomy, kognitivní deficit, etiologie onemocnění aj.), prevenci relapsu, léčbě psychofarmaky, psychoterapii, nebo například rehabilitaci či Zotavení.

01_kvetouci_mozek_skvrna.png
01_kvetouci_mozek_kresba_edited.png

Vzdělávání a destigmatizace

Pořádáme interaktivní programy na školách BLÁZNÍŠ, NO A?

"Blázníš, no a?" je preventivní a destigmatizační projekt zaměřený na oblast duševního zdraví a nemoci určený pro studenty a pedagogy středních škol. Cílem projektu je působit preventivně na vznik duševních onemocnění  u dospívajících pomocí interaktivního zážitkového workshopu v rámci specifické všeobecné primární prevence a zároveň probudit porozumění k lidem s duševním onemocněním. Program je založen na otevřeném dialogu studentů s moderátorem (odborníkem z řad psychoterapeutů) a  „experty ve vlastní věci“ - lidmi, kteří mají vlastní zkušenost s duševním onemocněním a psychiatrickou péčí. Tématem diskuse jsou psychická krize a štěstí, vlastní životní zkušenosti studentů, onemocnění a léčba, jak a kde najít pomoc v obtížné životní situaci, naděje a možnosti podpory, proč lze vnímat psychické problémy i jako příležitost a jiné. 

_

Vzděláváme odborníky
LET´S TALK ABOUT CHILDREN

"Let´s Talk about Children" - omlouváme se, text zatím není k dispozici. Usilovně pracujeme na tom, abychom pro vás všechny informace zveřejnili co nejdříve. 

01_kvetouci_mozek_kresba_edited.png
01_kvetouci_mozek_kresba_edited.png

Zajímá vás problematika duševního zdraví?

Vlastní vzdělávací programy pro odbornou či širší veřejnost zatím pouze plánujeme. Můžeme Vám však doporučit kvalitní a ověřené zdroje informací z oblasti péče o duševní zdraví a problematiky duševních onemocnění. V rámci naší organizace je možno absolvovat odborné stáže v oblasti sociálních služeb. 

bottom of page